Interesantas vietas, ko apmeklēt Londonā

Kad domājam par Londonas apmeklējumu, tad pirmās nāk prātā tādas vietas kā Bekingemas pils, Tiso vaska muzejs, Bigbens u.c. Ja ir būts Londonā jau vairākas reizes vai arī ir vēlme izvairīties no citu tūristu pūļiem pilsētas slavenākajās vietās, nākas domāt par citām lietām, kuras ir vērts apskatīt. Šajā rakstā mēs sniedzam ieskatu dažās mazliet oriģinālākās un mazāk zināmās apskates vietās. Mazāk grandiozi apmēri, bet ne tādēļ jūsu ceļojums varētu būt mazāk interesants!

Denisa Severa nams

Mēs iesākam šo sarakstu par oriģinālajām ekskursijām Londonā ar Denisa Severa namu. Šī mākslinieka ideja bija atjaunot 18. gadsimta māju, kurā it kā būtu dzīvojusi franču protestantu zīda audēju ģimene. Viss mājā tika veidots, lai radītu iespaidu, ka ģimene tur ir dzīvojusi vien dažus mirkļus atpakaļ- vai tās būtu nesaklātas gultas vai šķīvji, kuros joprojām atrodas ēdiena atliekas no viņu pēdējās ēdienreizes. Māju līdz pat 1999.gadam apdzīvoja Denis Severs, kas dekorēja katru no desmit telpām citā vēsturiskā stilā, galvenokārt ar 18. un 19. Gadsimta vēsmām. Viss mājās rada iespaidu par mierīgu dzīvi, kur katra lieta parāda šīs Jervisa franču imigrantu ģimenes dzīvi, un tādējādi apmeklētāji var iejusties izmeklētāja ādā, lai mēģinātu izprast šīs ģimenes ikdienas rutīnas paradumus un likteni.

Luksofora koks

Luksofora koks ir skulptūra, ko radījis franču mākslinieks Pjērs Vivants, tādējādi tā ir tikai mākslas instalācija, kurai nav īstas satiksmes regulēšanas funkcijas. Tā sastāv no 75 luksoforiem. Statuja ir redzama tieši satiksmes aplī, kas atrodas Billingsgatemarket malā Poplar rajonā. Instalācija, kas ir gandrīz astoņus metrus augsta, ir pilnībā funkcionāla attiecībā uz datora vadāmām gaismām. Tātad, ja jums interesē, kāds izskatās viens no britu slavenākajiem apvedceļiem, nevilcinieties to apmeklēt. Bet esiet uzmanīgi pie sarkanās gaismas!

Stompie the Tank T-34

Šis ir viens no labākajiem britu īpašā humora piemēriem. Čehijas armijas agrāk izmantotais tanks T-34, kas arī tika parādīts filmā “Richard III’’ šodien veido Londonas ainavā īpatnēju skatu. Pēc tam, kad to izmantoja filmas veidošanā, to nopirka kāds Rasels Grejs, kurš pēc domstarpībām ar administrāciju uz savas neapbūvētās zemes lūdza atļauju novietot tvertni. Protams, šāds vienkāršs lūgums tika izpildīts nekavējoties. Interesantas šajā stāstā ir tas, ka Šekspīra valodā tvertne tiek dēvēta par “tanku”. Un kā jau sapratāt, atjautīgais londonietis, izmantojot vārdu sakritību, sava lauka vidū izvietoja tikko nopirkto tanku, un tā ierocis ir vērsts pret administrāciju, ar kuru viņam bija strīds. Kopš tā laika tanku regulāri izdekorē grafiti mākslinieki.

Džiro suņa Nacistu memoriāls

Nacistu memoriāla ieteikšana var nešķist tā pozitīvākā ideja, bet variet būt droši, ka Džiro sunim nebija saiknes at Vācijas Nacionālsociālisma partijas politisko programmu. Šis muzejs ir par Leopolda fon Heša, kurš bija Reiha vēstnieks Londonā, suņa sērīgo likteni. Pēc dzīvnieka nāves (sakožot elektrisko kabeli dārzā), Leopolds fon Hešs nolēma izvietot kapakmeni vēstniecības dārzā. Uz plāksnes ir iespējams lasīt: “Džiro, uzticams biedrs!”

Varbūt ne gluži politiski korektākā apmeklējuma vieta, tomēr jāņem vērā, ka, lai gan Leopolds fon Hešs pievienojās nacistu režīmam, viņš jau bija vēstnieks pirms Hitlera varas celšanās. Tāpat Hešs bija ļoti populārs Lielbritānijas darba grupā ar saviem centieniem saglabāt labas Vācijas un Lielbritānijas attiecības līdz savai nāvei 1936. gadā.