Ko apmeklēt, ceļojot uz Barselonu

Park Güell

Park Güell ir viena no UNESCO Pasaules mantojuma vietām un tiek uzskatīta par vienu no lieliskākajiem arhitekta un mākslinieka Gaudi darbiem. Gaudi parks ir viens no Barselonas centrālajiem objektiem, un tas ir viens no tiem apmeklējumiem, kas jums noteikti jāveic, iepazīstot pilsētu. Sākotnēji parks bija paredzēts kā dzīvojamā platība bagātiem cilvēkiem, kas tika izveidots pēc Eusebi Güell lūguma. Bet laika gaitā tika noteikts, ka zeme nav labvēlīga būvniecībai, kas gan neļāva Gaudi pārtraukt darbu. Iedvesmojoties no angļu dārziem, kurus viņš savā dzīves laikā bija apmeklējis (Güell nozīmē ‘’angļu’’ katalāņu valodā), viņš izveidoja šo skaisto projektu.

Tagad parks aptver gandrīz 42 hektārus un tradicionālo soliņu vietā, kas ir sastopami visos pasaules parkos, Gaudi bija domājis izmantot parka sienu kā sēdekli, piešķirot tam Katalonijas modernisma raksturīgo veidolu, visu pārklājot ar skaistu mozaīku rakstu ar skatu uz okeānu. Ja jūs meklējat vietu, kur romantika, māksla un daba saplūst kopā, tad Park Güell apmierinās jūsu vēlmes.

Jums būs iespēja apmeklēt arī  Casa Museu Gaudi (Gaudi mājas muzejs), kas ir mākslinieka bijušās mājas, kuras tagad ir pārveidotas par viņu godinošu muzeju.

Camp Nou stadions

Uzbūvēts pirms vairāk nekā 60 gadiem, Camp Nou stadions gadu gaitā ir kļuvis leģendārs. Šajā stadionā ar gandrīz 100 000 sēdvietām, Jūs atradīsiet vienu no lielākajiem Nike veikaliem Eiropā un otro apmekletāko Spānijas muzeju- FCB muzeju, kurā jūs varat uzzināt vairāk par vienu no labākajām pasaules komandām. Ja jums ir paveicies atrasties pilsētā, kad tajā norisinās kāds no mačiem, nepalaidiet garām iespēju! Šis ir lielākais stations Eiropā un trešais lielākais pasaulē un atmosfēra ir maģiska. Tas noteikti būs viens no jūsu vispievilcīgākajiem vakariem starp Katalonijas piedzīvojumiem!

Sagrada Familia (Svētās Ģimenes baznīca)

Šeit ir vēl viens Antonija Gaudi darbs, Sagrada Familia baznīca. Šī neogotikas baznīca ar jūgendstila pieskārienu ir pēdējais mākslinieka darbs, kurš tiks pabeigts līdz 2026. gadam. Baznīcas celtniecība sākās 1882. gadā, un arhitekts jau tolaik zināja, ka viņš nevarēs to pabeigt, kamēr bija dzīvs, bet viņš izklaidēja citus ar domu, ka klients (Dievs) nekur nesteidzas”.  Baznīcas būvniecība galvenokārt ir finansēta no privātiem ziedojumiem, un tā joprojām tiek veidota.

Tas ir vairāk vai mazāk piemineklis pilsētas izcilībai, gluži kā Eifeļa tornis Parīzē vai Brīvības statuja Ņujorkā.

Ja jūs vēlaties baznīcu apskatīt tikai no ārpuses, tas jums aizņems pusstundas gājienu. No otras puses, ja jūs vēlaties apmeklēt tās iekšpusi, būs nepieciešams rezervēt vismaz divas stundas, jo baznīcā atrodas ļoti daudz objektu, kuru detaļām ir nepieciešama īpaša vērība. Tā kā tā ir dievkalpojuma vieta, etiķete paredz nosegt plecus, vēderu un gurnus, kā arī izvairīties runāt skaļi.

Pikaso muzejs

El Born apgabalā atradīsiet slavenāko Katalonijas galvaspilsētas muzeju- Pikaso muzeju. Lai arī dzimis Malagā valsts dienvidos, Pablo Pikaso un viņa ģimene pārcēlās uz Barselonu 1895. gadā, un šeit mākslinieks dzīvoja desmit gadus. Tas bija Barselonā, kad gleznotājs veica savu māksliniecisko treniņu, un tieši šeit viņš atklāja savu pirmo izstādi. Jums būs iespēja apskatīt vairākas mākslinieka skices, kas atspoguļo visus slavenā gleznotāja attīstības posmus. Ja jums ir iespēja apmeklēt Barselonu mēneša pirmajā svētdienā, ieeja muzejā ir bez maksas.