Populārākie apskates objekti Romā

Roma ir viena no pasaules romantiskajām un iedvesmojošākajām pilsētām. Nenoliedzami, arī ļoti iecienīta tūristu vidū. Šajā rakstā apskatīsim dažas no visvairāk apmeklētākajām šīs brīnišķīgās pilsētas vietām.

Kolizejs

Šis masveida akmeņu amfiteātris, kas atrodas uz austrumiem no Romāņu foruma, plašāk pazīstams ar nosaukumu Kolizejs, tika uzcelts ap 70.g. p.m.ē. pēc Flāviju dinastijas Vespazīcijas imperatora pasūtījuma kā dāvana romiešu tautai. Tas bija laikā, kad viņa dēls Titss oficiāli atvēra simts dienu spēles priekš gladiatoru vai savvaļas dzīvnieku cīņām, un Kolizejs tika oficiāli saukts par flāvu amfiteātri. Pēc vairāk nekā četru gadsimtu ilgas intensīvas izmantošanas, būve pakāpeniski tika pamesta, un tās akmeņi tika atkārtoti izmantoti jaunbūvēs līdz 18.gadsimtam.

Šodien Kolizejs ir viens no atpazīstamākajiem Romas pieminekļiem. Tā forma ir bijusi vairāk vai mazāk kā paraugs visiem sporta stadioniem turpmāk un ēka jau tajā laikā bija īsts arhitektūras izaicinājums ar gandrīz 60 000 sēdvietām un 10 000 stāvvietām. Tā laika arhitekti pat domāja ierīkot gandrīz 80 ieejas, lai izvairītos no garām rindām un ļautu visiem apmeklētājiem ieņemt savas sēdvietas jau pēc dažām minūtēm.

Forums

Atrodoties kādreizējā impērijas galvaspilsētā, Romas forums ir sabiedrisko telpu un tempļu kolekcija, kas padarīja šo vietu par nozīmīgu sociālo, politisko un komerciālo centru. Tāpat kā lielākā daļa ēku Senajā Romā, Forums pēc Romas impērijas krituma tika izmantots kā ganības. Tā ir vēsturiski nozīmīga vieta, jo jūs atradīsiet cita starpā Augusta cietokšņa Tempio di Giulio Cesare (vai Jūlija Cezāra templi), kur Cēzars tika kremēts. Forumā Jūs atradīsiet arī Lapis Niger – lielu melnā marmora plāksni, kas, pēc leģendas, pārklāj Romas dibinātāja Romuļa kapu.

Esot Romā, neapmeklējot forumu, nedaudz līdzinās Parīzes apmeklējumam, neapskatot Eifeļa torni. Pastaigājiet pa Via Sacra ielu, iedomājoties, ka vairāk nekā 20 gadsimtus atpakaļ Cēzars staigāja pa šiem pašiem bruģakmeņiem.

Vatikāns

Vatikāns ir mazākā neatkarīgā valsts pasaulē, kuras teritorija ir mazāka par 500 kvadrātmetriem, no kuriem lielāko daļu ieskauj Vatikāna sienas. Iekšpusē atrodas dārzi un Vatikāna pils, Svētā Pētera bazilika un tāda paša nosaukuma laukums.

Svētā Pētera bazilikā, kas ir Romas lielākā katedrāle, jūs atradīsiet Mikelandželo mākslas šedevru.  Ja vēlaties baudīt vēl kādu no mākslinieka nozīmīgākajiem darbiem, mēs iesakām apmeklēt Siksta kapelu. Tajā jūs varat apbrīnot lielisko fresku. Ieteicams arī apskatīt Sv. Jāņa katedrāli, kurā atrodas galvenā mītne

Kapenes

Pazemes kapu kilometri, kas veido Romas kapenes, ir vieni no vecākajiem apglabāšanas tuneļiem pasaulē. Tās atrodas tieši ārpus pilsētas un paslēptas dziļi pazemē. Kapenes tika izveidotas 2. gadsimtā, reaģējot uz telpu trūkumu mirušo uzglabāšanai. Romā ir vairāk nekā 40 kapenes, un piecas no tām ir atvērtas apmeklētājiem, tostarp San Sebastian un San Callisto. Abas no tām atrodas Via Appia ielā, kāpās pa ceļam uz seno Romu.

Objektu  ļoti trauslā stāvokļa dēļ apmeklētāji nevar apmeklēt kapenes patstāvīgi un ir nepieciešams sazināties iepriekš ar gidu. Ieejas maksa ietver ekskursiju ar gidu. Tuneļi ir diezgan šauri un dēļ reliģisku apsvērumu dēļ ir ieteicams veikt maršrutu klusumā, cienot mirušos. Tāpat arī tiek lūgts ievērot reliģiskas vietas etiķetiun izvēlēties apģērbu, kas apsedz plecus un kājas līdz ceļiem. Vēso temperatūru dēļ, kādas ir pazemē, nepieciešams saģērbties silti.

Visinteresantāk vieta, kur apciemot kapenes, ir Cripta dei Cappuccini, kas pazīstama arī kā “kaulu kapela”, kurā ir vairāk nekā  4000 kauli.