Skaistākās pasaules valstis ceļošanai

Luksuss: Apvienotie Arābu Emirāti

Starp tradīcijām un modernismu, Emirāti ir vieta, kur vērot labāko no šīm divām pasaulēm. Protams, mēs iesakām jums doties uz Dubaiju, lai ar savām acīm redzētu lielāko pasaules torni (Burj Khalifa) un visekstravagantākos globālos iepirkšanās centrus (piemēram, ar integrētu slēpošanas trasi vai ar stāvvietu, kas rezervēta sacīkšu automašīnām). Emirātos ir viss, un pat nedaudz vairāk. Mēs arī iesakām doties uz Abu Dabi, lai apmeklētu Sheikh Zayed mošeju, kas ir īsts arhitektūras brīnums- Arābijas pussalas Tadžmahals.

Vēsture: Ēģipte

Mēs esam iekļāvuši valsti, kas ir cietusi no salīdzinoši neseniem politiskajiem satricinājumiem, taču joprojām ir vieta, kuru ir nepieciešams apmeklēt vismaz vienu reizi dzīvē visiem tiem, kuri interesējas par cilvēces vēsturi. Starp tās piramīdām, sfinksām un obeliskiem ir vēl tik daudz pieminekļu, ko atklāt.

Ainavu dažādība: Turcija

Mēs sākam šo rakstu ar Turciju, valsti, kura ainavu daudzveidības ziņā ir aizraujoša. Starp Anatolijas kalniem un Pamukkale dabas parku,   pasaku dūmeņi   No Kapadokijas (tāda veida konusa formas caurule, ko veido vulkāna iežu erozija), Turcija ir dārgums ikvienam, kas vēlas atklāt tik daudz ainavas, cik vien iespējams, bez pārāk liela pārbraukumu attāluma.

Tehnoloģijas: Dienvidkoreja

Mēs varētu pieminēt arī Japānu, abas šīs Āzijas valstis ir pazīstamas ar savu tehnoloģisko attīstību un nozīmīgumu, kādas tehnoloģijas ir iedzīvotāju ikdienas dzīvē. Ja jūs meklējat arhitektūru, kas ir iedvesmotas tieši no zinātnisko fantastikas filmām, tad jums jāapmeklē Dienvidkorejas galvaspilsēta. Tādas vietas kā Dongda Emun Design Plaza, N Seulas tornis vai LotteSuper Tower 123- ar to vien jau jums būs pietiekami, lai priecētu savas acis (denti puliti)!

Pludmales skaistums: Malaizija

Tirkīza zilās lagūnas liks jums šaubīties par savas redzes patiesumu, jo krāsas ir tik ļoti piesātinātas.  Ja nezināt, kā sakravāt savu ceļojuma mugursomu savam nākamajam ceļojumam uz otru pasaules pusi, nevilcinieties un ņemiet biļeti uz šo mazo dārgakmeni, kas ir Malaizija, un nodrošinieties vien ar pludmles apģērbu. 

Kulinārijas bagātība: Libāna

Šī ir valsts visiem hummusa, falafela, šavarmas un taboulés faniem. Pirms tie kļuva par bārdaino hipsteru ēdienkartes sastāvdaļu, šiem ēdieniem ir viena un tā pati izcelsme, kas ir Sīrijas-Libānas reģions. Ar gastronomiju, kas stiepjas tūkstošgades tradīciju laikā un Beirutas naktsdzīvi, kas ir slavena visā pasaulē, tā noteikti ir valsts, kuru apciemot, ja esat ēdiena mīļotājs vai viens no tiem, kurš uzņem restorānu porciju fotogrāfijas priekš sociālajiem tīkliem.

Cita planētai: Jemena

Vai jūs kādreiz esat dzirdējuši par Sokotra salu? Šī sala pie Jemenas pirms vairākiem miljoniem gadu atrāvās no kontinentālās daļas, izraisot veģetāciju un savvaļas dzīvi radikāli atšķirīgā veidā. Rezultāts – sala, kurā visas ainavas šķietami nāk no citas planētas. Starp kokiem, kuru saknes virzās uz debesīm un no kuriem plūst asinssarkana sula, saukta par “pūķa asinīm” un gurķu brālēni, kam ir mazo baobabu uzbūve, lielākā daļa šīs salas dzīvnieku un augu ir unikāli pasaules kontekstā. Tā noteikti ir labākā vieta, kur doties, ja ir vēlme redzēt pavisam atšķirīgas pasaules ainavas.

Savvaļas dzīvnieki: Madagaskara

Visiem tiem, kam ir vēlēšanās novērot dzīvniekus to dabiskajā vidē, mēs iesakām doties ekskursijā ar kameru uz Madagaskaru. Starp lemūriem, hameleoniem un vardēm, no kurām lielākā daļa ir endēmiskas salai (tas nozīmē, ka tā ir vienīgā vieta pasaulē, kur tos var novērot), ir iespēja atklāt arī vairāk noslēpumainu dzīvnieku, piemēram, fossu, kas ir sava veida puma mūsu mājas kaķu izmērā, kas lec no koka uz koku vai tenreku- kurmja radinieku.